Nawigacja

 • Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne - Obrazek 1

 • Świąteczne tomiki wierszy

  Uczniowie klas 1-2 stworzyli tomiki poezji. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie Domu Dziecka oraz prezent świąteczny dla "naszego" Stasia.

  Świąteczne tomiki wierszy - Obrazek 1 Świąteczne tomiki wierszy - Obrazek 2

 • W związu z rozpoczęciem zajęć łyżwiarskich zmianie ulega piątkowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. 

 • 28.11.2017

  Moduł Kronika wydarzeń został zmodyfikowany

 • 28.11.2017

  Moduł Spotkania został zmodyfikowany

 • Akcja "Korek dla Stasia"

  24 listopada odbyła się kolejna zbiórka nakrętek. Udało nam się zebrać 105,9 kg.

  Akcja "Korek dla Stasia" - Obrazek 1

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Nakrętkozbieraczom,

  a szczególne podziękowania dla mamy Hani i Basi (uczennic z klasy 1 i 4A)

  za odwiezienie zebranych nakrętek do miejsca zbiórki.

  Kolejna zbiórka nakrętek w piątek po feriach, czyli 2 lutego 2018 r.

 •  

  22 listopada gościliśmy w naszej szkole Stasia Salacha i pana Stanisława Kmiecika, artystę malującego nogami. Towarzyszyli im mama Stasia i żona pana Stanisława, która bardzo ciekawie opowiadała o obu Stanisławach. 

  Staś jest chłopcem, dla którego od 5 lat zbieramy w szkole plastikowe nakrętki. Za uzyskane z ich sprzedaży pieniądze pomagamy w pokryciu kosztów rehabilitacji Stasia, który urodził się bez rączek. 

  Pan Stanisław jest znanym i cenionym malarzem oraz przyjacielem Stasia. O historii tej przyjaźni powstał film "Stanisław i Staś". 

  Uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek z życia naszych gości. Okazuje się, że pan Stanisław brał udział w rajdach samochodowych, gra w gry komputerowe, chodzi po górach i jest malarzem samoukiem. Nasz Staś okazał się czarujacym, grzecznym chłopcem, który zdradził, że lubi tańczyć i robić śmieszne miny a pod choinkę chciałby dostać sterowany pilotem samochód... 

  Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się jak nasi goście malują nogami. Stworzone podczas spotkania rysunki zostały podarowane szkole. 

  Pan Stanisław Kmiecik od 1989 r. należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Liechtenstein - VDMFK. Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych i w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie współpracujących z VDMFK. W Polsce sprzedażą kartek i kalendarzy z motywami malowanymi przez niepełnosprawnych artystów jak i dbaniem o rodzimych twórców zajmuje się wydawnictwo A.M.U.N. z Raciborza. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach organizowanych przez wydawnictwo „Amun”, jak i na bardzo licznych indywidualnych w różnych miastach Polski, jak i zagranicą. Często prezentuje sposób malowania przed publicznością. Z okazji 50-lecia istnienia Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami w konkursie malarskim spośród 500 prac nadesłanych z 60 państw praca artysty zajęła III miejsce. Jest to ogromny sukces.

  Spotkanie wywarło na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie. Wyszliśmy wzmocnieni wiarą w to, że nawet mimo przeciwności losu, można dużo osiągąć. Trzeba działać, mieć dobry humor i realizować swoje marzenia! 

  Dla zainteresowanych życiem obu naszych gości podaję strony internetowe , gdzie można obejrzeć obrazy, zdjęcia i filmy z życia Stasia i p. Stanisława: http://www.kmiecik.virgo.com.pl/  https://pl-pl.facebook.com/KorekDlaStasia/

   

   

   

 • UCZYMY, JAK SIĘ UCZYĆ

   

  Informujemy, że od bieżącego roku szkolnego realizujemy program

  UCZYMY, JAK SIĘ UCZYĆ

  czyli Szkolna Akademia Samorozwoju

  Program powstał na potrzeby uczniów naszej szkoły i ma na celu zwiększenie efektywności nauczania. Dedykowany jest całej społeczności szkolnej (uczniowie, nauczyciele, rodzice). Proponowane działania mają na celu wyposażenie wszystkich podmiotów w wiedzę i umiejętności dotyczące skutecznych metod uczenia się.

 • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, po akceptacji Dyrektora Szkoły, wprowadzony zostaje na nowo "Szczęśliwy Numerek". Zapraszamy do zapoznania się z jego regulaminem.

 • Polsko-czeska wymiana uczniów

  Szanowni Państwo,

  relacja z pobytu naszych uczniów w Czechach zamieszczana jest na bieżąco na blogu projektu:

  Polsko-czeska wymiana uczniów - Obrazek 1

  Zapraszam do oglądania

  Krzysztof Hołodyński 

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1 

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 3 przygotowali krótki występ artystyczny i złożyli nauczycielom życzenia i podziękowania za pracę.  

 • 9 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto wyniki:

  Karol Całka z klasy 6A - przewodniczący

  Aleks Mickielewicz z klasy 6A - przewodniczący

  Pola Ochocka z klasy 6B - wiceprzewodniczący

  Wszystkim głosującym dziękujemy za udział w wyborach, a wybranym przedstawicielom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

 • Drodzy Nakrętkozbieracze,

  w imieniu Stasia dziękuję wszystkim za zbieranie i dostarczenie nakrętek.

  W pierwszej powakacyjnej akcji udało nam się zebrać prawie 140 kg.

 • 01.10.2017

  Moduł Strefa ucznia został zmodyfikowany

 • 30.09.2017

  Moduł Nasze osiągnięcia został zmodyfikowany

 • "Korek dla Stasia"

  Szanowni Państwo! Chciałabym poinformować szczególnie nowych członków naszej szkolnej społeczności o akcji, którą prowadzę w szkole już 5 albo 6 lat.

  Jest to akcja, w ramach której zbieramy plastikowe nakrętki do opakowań mleka, wody, soków, kosmetyków, środków czystości i przynosimy w wyznaczonych terminach raz w miesiącu do szkoły. Po zważeniu są one odwożone do miejsca zbiórki. Przy zbieraniu, dźwiganiu i ważeniu pomagają nam pracownicy szkoły – pani Ewa, pani Małgosia i od tego roku pan Sławomir. Transportem zajmuje się pan Piotr Łatacz. Początkowo zbieraliśmy nakrętki dla fundacji „Dom, rodzina, człowiek”, od 4 lat pomagamy jednemu dziecku. Staś Salach ma już 5 lat, żyje bez rączek. W wakacje nasz Staś wręczał papieżowi Franciszkowi różaniec z chleba wykonany przez niepełnosprawne dzieci. Dokładne informacje oraz zdjęcia Stasia są na stronie www.korekdlastasia.pl oraz naszej szkolnej gazetce przy wejściu do szkoły.

   

  Nasi uczniowie są dumni z tego pomagania, które ich nic nie kosztuje i cieszą się, że mogą pomóc mając tak niewiele lat.

  Daje im to poczucie, że mogą robić rzeczy wielkie i dobre! Uświadamiają sobie też, jak są szczęśliwi mając po prostu dwie zdrowe ręce.

   

  Mam nadzieję, że dadzą się „nakręcić” (namówić na zbieranie nakrętek)

   też nowi Uczniowie i ich Rodzice.

   

  Najbliższa zbiórka w piątek 29 września.

   

  Koordynator akcji: Jolanta Wróblewska (nauczycielka języka niemieckiego).

   

 • W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy działalność szkolnego wolontariatu - będziemy realizować i podejmować różne zadania, projekty, akcje, których celem jest pomoc innym.

  POMAGAJ-MY już od dziś!

  Ogłaszamy akcję pomocy dla uczniów ze szkoły podstawowej w Nowej Cerkwii. Zbieramy kredki, flamastry, farby, bloki rysunkowe i techniczne, papier kolorowy, plastelinę, gry planszowe itp.

 • Nabór do klasy I na rok szkolny 2018/2019

   

  Informujemy, że nabór do klasy I na rok szkolny 2018/2019 odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2018 roku.

   

 • Zajęcia na basenie

  Szanowni Państwo,

  w piątek 8 września rozpoczynamy zajęcia na basenie. Prosimy o przygotowanie dzieci do zajęć:

  - strój pływacki (chłopcy nie mogą pływać w szortach),

  - klapki,

  - czepek,

  - okularki (nie można pływać w maskach),

  - ręcznik. 

 • Szanowni Państwo,

  prosimy o zapoznanie się z zasadami odbioru dzieci ze szkoły oraz zasadami przebywania rodziców na terenie szkoły.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
  ul. Nowowiejska 39A
  02-010 Warszawa
 • +48 022 825-18-54
  fax: +48 022 825-18-54

Galeria zdjęć