Nawigacja

Kronika wydarzeń

kwiecień 2018

W teatrze

18 kwietnia piąto- i szóstoklasiści obejrzeli w Teatrze Roma spektakl "Adonis ma gościa", a 19 kwietnia drugo- i trzecioklasiści "Cudowną podróż" w Teatrze Lalka.

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska i p. Magdalena Sowik

 

Pierwszoklasiści w Łazienkach

18 kwietnia uczniowie wzięli udział w lekcji o ptakach w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, podczas której poznali wybrane gatunki ptaków występująch w Polsce i zdobyli wiedzę na temat ich budowy i środowiska ich życia. Następnie udali się na spacer po Łazienkach Królewskich.

 

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

 

Warsztaty ceramiczne

16 kwietnia pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach w pracowni ceramicznej Angoba. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak należy obchodzić się z gliną, a następnie samodzielnie wykonali zamykane pojemniczki.

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Organizator wyjścia: p. Anna Martyniuk

 

"Foodmagedon" - warsztaty kulinarne

Piątoklasiści promują zdrowy styl życia! W piątek 13 kwietnia wzięli udział w warsztatach "Foodmagedon" w Arkadii, podczas których edukatorzy Fundacji Szkoła na Widelcu uczyli, jak nie marnować żywności i jak czytać etykiety. Uczniowie zgłębili wiedzę na temat pszczół, nauczyli się przygotowywać pyszne i zdrowe koktajle owocowe i własnoręcznie ozdobili ekologiczną torbę. A ponieważ sport to zdrowie - musieli wprowadzić słowa w czyn i spalić zadeklarowaną liczbę kalorii.

 

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 5

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska

 

 

Szóstoklasiści na poranku muzycznym

11 kwietnia uczniowie klasy 6A i 6B uczestniczyli w poranku muzycznym w SCEK-u. Tematem przewodnim koncertu był folklor z różnych stron świata. Uczniowie wysłuchali muzyki rosyjskiej, hiszpańskiej i meksykańskiej wykonywanej przez uczniów szkół muzycznych. Wśród występujących była też absolwentka naszej szkoły, która zaprezentowała swoje umiejętności, grając na flecie.

Organizator wyjścia: p. Anna Dyś

 

Jak zaprojektować krzesło?

Jak powinno wyglądać idealne krzesło? Nad czym powinien zastanawiać się projektant, zanim przystąpi do pracy? Czy łatwo jest stworzyć krzesło wygodne, a jednocześnie ładne? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź trzecioklasiści, którzy 11 kwietnia wzięli udział w lekcji "Jak zaprojektować krzesło" w Muzeum Narodowym.

Organizator wyjścia: p. Anna Martyniuk

 

Lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego

9 kwietnia również uczniowie klasy 6b wzięli udział w lekcji w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć "Powstanie Warszawskie - bój o niepodległą Polskę" omawiali okoliczności wybuchu II wojny światowej. Dowiedzieli się, czym było Polskie Państwo Podziemne i jak wyglądały działania Rządu Polskiego na Uchodźstwie. Zwiedzając ekspozycję muzelaną rozmawiali o przebiegu, zakończeniu i skutkach Powstania Warszawskiego.

 

Organizator wyjścia: p. Radosław Marchel

 

Piątoklasiści utrwalają historię

6 kwietnia piątoklasiści wzięli udział w lekcji "Polacy na frontach II wojny światowej" w Muzeum Powstania Warszawskiego - poznali działalność Rządu Polskiego na Uchodźstwie a także wybrane bitwy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Podczas zwiedzania ekspozycji muzealnej omawiali też zagadnienia związane z przebiegiem Powstania Warszawskiego. Następnie udali się na spacer po Powązkach, gdzie wśród licznych nagrobków mogli odnaleźć nazwiska osób znanych - reprezentantów świata teatru, literatury czy filmu.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 5

Organizator wyjścia: p. Radosław Marchel i p. Agnieszka Naporowska

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • +48 022 825-18-54
    fax: +48 022 825-18-54

Galeria zdjęć