Nawigacja

Kronika wydarzeń

marzec 2018

Lekcja w kinie

13 marca uczniowie klas 1-3 udali się do kina na lekcję "Raz, dwa, trzy - klikasz ty! By dzieci uważały w sieci". Podczas prelekcji dzieci poznały zagrożenia, które mogą kryć się w Sieci, zrozumiały że nie wszystkie informacje podawane w Internecie są prawdziwe oraz dowiedziały się, co zawdzięczamy internetowi i jak bezpiecznie z niego korzystać. Po lekcji uczniowie obejrzeli film "Munio. Strażnik księżyca".

Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

 

Warsztaty w królewskiej formierni

13 marca uczniowie klasy 6A wzięli udział w lekcji "W królewskiej formierni" w Łazienkach Królewskich. Odwiedzając Starą Oranżerię poznali najważniejsze dzieła z kolekcji rzeźb Stanisława Augusta. W formierni poczuli się jak w artystycznym warsztacie. Po zapoznaniu się z historycznymi technikami rzeźbiarskimi i odlewniczymi samodzielnie wykonali gipsowy odlew wybranego ornamentu.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6A

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

"Wielkanoc na wsi" - wycieczka klas 1-3 do Gąsiorowa

Piątek 9 marca uczniowie klas 1-3 spędzili w Gąsiorowie, gdzie poznawali historię, tradycje i zwyczaje wielkanocne na wsi i poszukiwali pierwszych oznak wiosny w przyrodzie. Każdy uczeń własnoręcznie wykonał palemkę wielkanocną a podczas warsztatów kulinarnych dzieci przygotowały pyszne pierogi z kaszą gryczaną i białym serem.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2A

Galeria klasy 2B

Galeria klasy 3

Organizator wycieczki: p. Bożena Siemieńska

 

Klasa 7A w WFDiF

Również uczniowie klasy 7A wzięli udział w jednej z wycieczek z cyklu "Sztuka od kulis", którego celem jest przybliżenie uczniom instytucji kultury. 8 marca udali się do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie mogli zobaczyć miejsca, w których na co dzień pracują twórcy filmowi. Odwiedzili pracownię kostiumografa i przymierzali wybrane kostiumy z filmowej garderoby.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 7A

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

Lekcja w bibliotece pedagogicznej

7 marca uczniowie klasy 6A podczas wizyty w Bibliotece Pedagogicznej poznawali różne rodzaje katalogów. Wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce wyszukiwali książki w katalogu i realizowali zamówienia w magazynie bibliotecznym.

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6A

Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

 

Klasa 6B na planie filmowym w WFDiF

6 marca uczniowie klasy 6B wzięli udział w lekcji "Historia w ożywionych obrazach" w Warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przeniosły uczniów w czasie i pozwoliły poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują artyści filmowi.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6B

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

W Muzeum Ewolucji

2 marca uczniowie klasy 5 i 6A udali się do Muzeum Ewolucji, gdzie zwiedzili ekspozycję poświęconą ewolucji życia na Ziemi.

Organizator wyjścia: p. Anna Głuśniewska

 

"Chopin i przyjaciele" - na poranku muzycznym

1 marca uczniowie klasy 4A i 4B wzięli udział w poranku muzycznym w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas koncertu dzieci wysłuchały utworów Fryderyka Chopina wykonywanych przez uczniów szkół muzycznych.

Organizator wyjścia: p. Anna Dyś

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • +48 022 825-18-54
    fax: +48 022 825-18-54

Galeria zdjęć