Nawigacja

Kronika wydarzeń

Zajęcia z teatrzykiem kamishibai

14 lutego drugoklasiści wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai w Bibliotece Pedagogicznej. Uczniowie dowiedzieli się, że kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków na kartonowych planszach wsuwanych do drewnianego parawanu. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii o chłopcu, który w złości nakrzyczał na swojego pieska a następnie samodzielnie wykonały pieska origami.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2A

Galeria klasy 2B

Organizator wyjścia: p. Agata Kruk

 

Piąte spotkanie z DUCHem

13 lutego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Wywołaj DUCHa! dla uczniów klas 1-3. W spotkaniu zatytułowanym "Szkoła naszych dziadków" uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej wyglądała nauka i mieli możliwość spróbowania swoich sił w pisaniu piórem maczanym w kałamarzu. 

'

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2A

 

Zwiedzanie Opery Narodowej

13 stycznia trzecioklasiści zwiedzali gmach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Uczniowie mieli okazję pozaglądać za kulisy i pospacerować po rozmaitych pracowniach artystycznych i magazynie kostiumów teatralnych. Była to okazja, by niezwykły świat opery obejrzeć od środka.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 3

Organizator wyjścia: p. Anna Dyś

 

W teatrze i kinie

W tłusty czwartek, przypadający 8 lutego, uczniowie klas 1, 2A i 2B udali się do Teatru Lalka na adaptację baśni Hansa Christiana Andersena  "Krzesiwo", zaś trzecio- i czwartoklasiści obejrzeli film "Cudowny chłopak".

Organizator wyjścia: p. Magdalena Sowik i p. Ilona Sajnóg

 

Zabawa karnawałowa

7 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3, na której pojawiły się księżniczki, królewny, czarodziejki, kowboje i rycerze a nawet lekarz i kosmita a także wiele bajkowych i filmowych postaci. Bal prowadziły uczennice klasy piątej: Ania, Lena, Jessica i Vika. Dodatkową atrakcją były krótkie scenki z "Jasia i Małgosi" w wykonaniu uczniów klasy 4A.

 

Więcej zdjęć:

Organizatorzy zabawy: p. Katarzyna Młodożeniec i p. Bożena Siemieńska

 

W Centrum Pieniądza

7 lutego uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w warsztatach w Centrum Pieniądza NBP. Podczas zajęć "Pieniądz. Mały przedmiot, wielka historia" odkrywali powiązania pieniądza z ważnymi wydarzeniami w dziejach Polski i Europy. Mieli okazję zobaczyć najstarsze monety i unikalny zbiór najcenniejszych polskich monet z kolekcji NBP a także poznali proces powstawania pieniądza.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 7B

 

Doba na oceanie czyli spotkanie z kajakarzem

6 lutego gościliśmy w naszej szkole pana Aleksandra Dobę - podróżnika, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem, z kontynentu na kontynent. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-7, którzy mieli okazję posłuchać pasjonujących opowieści o zmaganiach człowieka z żywiołami i własnymi słabościami. Podróżnik pokazywał ciekawe zdjęcia i film a także opowiadał o projektowaniu swojego kajaka i o przygotowaniach do każdej z wypraw.

Spotkanie połączone było z promocją książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?", w której pan Aleksander chętnie zostawiał autograf.

Więcej zdjęć:

Organizator spotkania: p. Anna Głuśniewska

 

Siódmoklasiści w Muzeum Powstania Warszawskiego

2 lutego uczniowie klasy 7A i 7B wzięli udział w lekcji "Sprawa polska - Polacy na frontach II wojny światowej" w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas lekcji poznali szlak bojowy polskich żołnierzy od kampanii wrześniowej po zdobycie Berlina. Dowiedzieli się, w jakich formacjach walczyli i jakie sukcesy militarne odnosili Polacy.

Organizator wyjścia: p. Radosław Marchel

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • +48 022 825-18-54
    fax: +48 022 825-18-54

Galeria zdjęć